Вирощування гортензії Limelight

Умови вирощування

Вирощування гортензії «Лаймлайт» не вимагає великого досвіду від садівника. Сорт відносно невибагливий, витримує посадку і на сонці, і в тіні, але потребує ретельної турботи про коріння. Крім того, дерев’янистий чагарник не потребує підв’язки і опорі гілок, він добре тримає форму крони і не ламається під вагою суцвіть, як інші види гортензій.

Освітлення

Сорт волотисте гортензії Limelight не дуже чутливий до кількості світла і може успішно рости в тіні. Але для повного розкриття його декоративних властивостей все ж рекомендується використовувати для посадки освітлені місця. В цьому випадку гортензія подарує рясне цвітіння і буде прикрашена пишними волотями на всьому протязі теплого сезону. Але при цьому важливо захистити рослини від протягів, сильного вітру, який може пошкодити пагони.

Температура і вологість

Сорт гортензії «Лаймлайт» вважається морозостійким, але він не переносить зниження температури до -29 градусів і нижче. Якщо в зимовий час температура виявляється холодніше, рекомендується вирощування в парнику. Цей чагарник відноситься до листопадним видам, після скидання листя йому рекомендовано укриття. Погано переносить він і сильну спеку, посуху – в такі періоди потрібно особливо уважно ставитися до стану грунту в прикореневій області. Вологість – ось те, що по-справжньому важливо для цієї гортензії. Сорт влаголюбив і потребує частого рясного поливу, але йому протипоказані місця з високим рівнем грунтових вод. Це може привести до загнивання і загибелі коренів. Якщо гортензія висаджена на освітленому місці, землю доведеться оберігати від пересихання. Для цього пристовбурні кола затінюють за допомогою інших посадок або мульчують товстим шаром трави, торфу.

Грунт

Тип грунту теж має велике значення. Сорт Limelight добре росте на грунтах зі слабкою або підвищеною кислотністю. Нейтральні грунту для її вирощування не підходять, при підготовці місця можна поліпшити склад, внісши в нього значну частину торфу. Він підвищить кислотність і створить умови для нормального проростання чагарнику. Зовсім не підходять цій рослині лужні грунти – на них гортензія швидко гине. Оптимальна грунтова суміш для висадки цього сорту буде складатися з 2 частин перегною, такої ж кількості листової землі і по 1 частини торфу і піску. Не можна допускати вапнування грунту.

Як посадити?

Як правило, гортензію метельчатую «Лаймлайт» використовують в одиночних посадках – кущ схильний широко розростатися, в групах розміщують на відстані не менше 1 м один від одного (по межах ями). Важливо витримати правильне розташування в саду і в відношенні інших об’єктів. При посадці у відкритий грунт для створення живоплоту варто витримувати відстань від куща до огорожі не менше 1,5 м, інакше проводити обрізання і формування буде складно. Перед тим як придбати гортензією Limelight на ділянці, доведеться витратити якийсь час на проведення підготовчих робіт. Слід врахувати наступні моменти. Вибір часу. Оптимальним буде період з 20 квітня по 10 травня – це терміни для середньої смуги Росії. У південних регіонах допустима осіння посадка. У горщиках, вазонах і контейнерах з укриття кущі і штамбові форми виносять на ділянку в середині травня. Вибір місця. Оскільки пересадка сорту з поверхневою кореневою системою не рекомендується, варто розглянути можливості для найбільш ретельного підбору території, де чагарник зможе рости довгі роки. Гортензії «Лаймлайт» краще відвести добре освітлене місце з невеликим затіненням в денний час. Протипоказана посадка під великими деревами – вони завадять нормальному розвитку молодого чагарника. Вибір саджанця. Для того щоб гортензія Limelight добре себе почувала на ділянці, варто купувати саджанець в перевірених центрах або розплідниках, в горщиках. Стовбур молодого чагарника не повинен мати сліди пошкоджень, хорошим знаком є ​​набряклі нирки, проклюнулися листя. Обраний саджанець перед посадкою варто ненадовго помістити в воду прямо в контейнері – так кому землі буде легше вийняти з ємності. Процес розміщення рослини у відкритому грунті не займає багато часу. Оскільки кому землі у контейнерного саджанця не дуже великий, а коріння розвиваються поверхнево, досить буде підготувати яму глибиною 35 см і діаметром 50 см. Нижня частина лунки обов’язково покривається шаром дренажу для того, щоб вода не застоювалася. Зверху укладається підготовлена ​​грунтосуміш, на неї саджанець з акуратно розправленими корінням, шийку НЕ заглиблюють, залишають на рівні дернового шару. Далі зверху засипається вийнята раніше грунт, проводиться її легке ущільнення, обов’язковий полив теплою водою. На лужних грунтах обов’язково післяпосадкового мульчування. Воно виконується внесенням в пристовбурні кола торфу, на кислих грунтах його замінюють хвоєю або тирсою.

Як правильно доглядати?

Послепосадковий догляд за гортензією сорту «Лаймлайт» досить простий – виростити кущ не складе труднощів, якщо стежити за тим, щоб умови для нього були максимально сприятливими. Варто ретельно контролювати вологість грунту і вносити воду при появі ознак її пересихання. Крім того, періодично проводиться розпушування прикореневої зони після поливу, замінюється мульча. Вечірньої пори влітку рекомендовано виконувати дощування крони – крім насичення вологою, воно послужить ще і профілактикою появи комах-шкідників.
Сорт Limelight добре відгукується на підгодівлю. Її проводять 3 рази за сезон, використовуючи комплексні препарати. Підійдуть суміші Valgaro, Green World та інших виробників. Натуральними добривами рослину краще не перегодовувати.
У гортензії цвітіння відбувається тільки на нових, молодих пагонах поточного року. Відповідно, варто подбати про створення умов для їх формування. Цьому процесу дуже сприяє правильна обрізка. Восени виконується тільки видалення відцвілих пагонів. Навесні кущ обрізають на 2/3 об’єму, стимулюючи пишне і рясне цвітіння, а також створюючи правильну форму.
Після скидання листя в жовтні чагарник рясно поливають, готуючи до зими. Зламані і пошкоджені гілки видаляються. У пристовбурні кола вноситься товста торф’яна подушка, при перших заморозках виконується підгортання.

Хвороби і шкідники

При тепличному вирощуванні в холодному кліматі гортензії Limelight доводиться оборонятися в основному від комах-шкідників – попелиці і кліщів. Уберегти від них чагарник можна за допомогою регулярного застосування пестицидів. У відкритому грунті серйозну небезпеку становлять слимаки. Вони атакують молоді пагони, об’їдаючи на них листя. Перед проведенням посадки, особливо восени та ранньою весною, ділянка ретельно прибирають, позбавляючи від укриттів у вигляді палої листя, де можуть ховатися слимаки. Крім того, у гортензій сорти «Лаймлайт» можуть спостерігатися такі проблеми.
  • Пожовтіння листя. Найчастіше це ознака хлорозу – лікується захворювання внесенням препарату хелату заліза. Ними ж виконується підгодівля для більш пишного цвітіння.
  • Грибкові хвороби нечасто вражають рослину. Але не завадить профілактичний захист з обприскуванням бордоською рідиною 2 рази в рік – у весняний і осінній період.
  • Загнивання коренів. Воно найчастіше пов’язане з грибковими мікроорганізмами, їх можна знищити прикореневим поливом з розчином «Фітоспорину».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X