Рододендрон (азалія) не цвіте?

Часто буває так, що після посадки тривалий час рододендрон або азалія (різновид рододендронів) не цвіте. Причин може бути кілька. Спочатку розберемо правила посадки чи догляду, адже саме від дотримання усіх умов рододендрон швидко нарощує нові пагони та радує цвітінням.

Посадка рододендронів

Рододендрони являють собою досить масивні кущі від 1 м і вище. Зустрічаються і сланкі кущі рододендрона. Садовий рододендрон (в перекладі з грецької “рожеве дерево”) живе до 50 років, в природних умовах – до 100. Азалії, зазвичай, мають висоту до 60 см.

Важливо! Рододендрони мають поверхневу кореневу систему, тому їх небажано висаджувати біля дерев, коріння яких також ростуть в верхньому шарі грунту. Якщо ви вирішили купити рододендрон в садовому центрі Флорея, спочатку правильно оберіть місце для посадки – злегка притінене, бо відкрите яскраве сонце сушить ґрунт, вологість якого має велике значення для нормального розвитку і цвітіння цих красивих рослин. Перед посадкою ґрунт бажано підготувати, додаючи в нього торф, листовий перегній. Після посадки, зверху потрібно  насипати мульчу: деревну тирсу, подрібнену кору, стружку чи хвою. Мульча необхідна для захисту кореневої системи рододендронів від посухи влітку і морозу взимку. Також мульчування значно зменшує кількість бур’янів.

Підживлення рододендронів

Підживлення молодих рослин рододендрона полягає у внесенні навесні розчину коров’яку (1 до 15) і після цвітіння сумішшю 1 частини фосфорних і 2 частин калійних добрив, але краще купити спеціальні добрива у спеціалізованих магазинах. Дорослі рослини підживлюють добривами тривалої дії, які вносять ранньою весною. Добрива краще вносити не в середину куща, а на відстані 20 см від нього, адже саме там розміщені дрібні корінці. Рододендрону не підходять добрива, що містять хлор і вапно, бо це одна із небагатьох рослин, яка любить підкислений ґрунт.

Обрізка і формування рододендронів

У молодих рослин, вік яких не перевищує 1 року, рекомендуються видалити всі бутони щоб рослина зміцніла і дала більш пишне цвітіння в наступному році. Не рекомендується підрізати молоді рододендрони, тому, що обрізка затримує цвітіння, і це може привести до того, що рослина, мабуть не зацвіте наступного року.Обрізку проводять дорослій рослині, котра заважає іншим кущам. Інтернет-магазин Флорея пропонує великий асортимент рододендронів з різною зимостійкістю. Обрати рододендрон можна за посиланням https://floreya.com.ua/category/rododendrony/ Якщо ви все зробити правильно, а цвітіння так і не дочекалися причини можуть бути наступні:

  1. Не правильно обрали сорт і ваша рослина підмерзає.
  2. Не підходить ґрунт (при розростанні корінці тягнуться далі від куща, і якщо там кислотності не вистачає – кущ розвиватися не буде.
  3. Не вдало підібране місце – забагато сонячного світла або є протяги.
  4. При посадці занадто заглибили кореневу шийку – рослина буде погано розвиватися.
  5. Не достатній догляд або хвороби рослини (обробити фунгіцидом та інсектицидом).

Гарного вам цвітіння!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X