Чи варто посадити мигдаль декоративний?

myndal_dekorativny_foto

Коли я вперше побачила весною деревце з ніжними рожевими квіточками, закохалася з першого погляду. Але не знала, що ж це таке. Довелося гарненько пошукати якусь інформацію, адже тоді інтернет не був насичений такою кількістю інформації, як зараз. Здивувалася, що це мигдаль. Купила та посадила біля дому. Почала вивчати цю рослинку. Поділюся з вами своїми спостереженнями) Ми зустрічаємо подібний опис. Мигдаль – чагарник або невелике дерево висотою до 10 метрів (залежно від сорту), яке має потужну кореневу систему, що досягає 4-5 м в глибину. Крона дерева може бути округлої, пірамідальної, розлогої і навіть плакучої форми. Квіти мигдалю великі, білі або рожеві (у декоративного мигдалю можуть бути махровими), маєть приємний аромат. Квітнуть мигдалеві дерева у березні-квітні і цінуються як ранній медонос, адже на півдні країни можна отримати до 40 кг меду з гектару мигдалю. Далі у нас піде мова саме про декоративний мигдаль, хоча ця форма вимагає подібних умов для вдалого вирощування.

Вирощування мигдалю

Декоративний мигдаль або мигдаль степовий – світлолюбний, посухостійкий, добре переносить спеку, відносно зимостійкий: витримує морози до мінус 25°С, але весняні заморозки можуть бути згубними для квітів, тому бажано розміщувати саджанець у захищеному місці. Цвіте в квітні маленькими насичено-рожевими квіточками, що по формі схожі на дрібні трояндочки.

Посадка мигдалю декоративного

Мигдаль добре росте на легких глинах та суглинках, а також на чорноземах звичайних, карбонатних і вилужених. Високий вміст вапна в ґрунті або підґрунті є сприятливим для вирощування мигдалю декоративного. Якщо ж на вашій ділянці грунти кислі, засолені або слабоаеровані, вони потребуватимуть додаткової підготовки для посадки цього дерева. У попередньо зроблену лунку розміром 60*60*60 см потрібно внести дернову землю змішану з піском. Можна додати деревної золи, яка одночасно буде добривом і трохи олужуватиме землю. Краще проводити посадку навесні, так ймовірність вдалого приживання знайно зростає.

Обрізка мигдалю декоративного

Відразу після посадки навесні однорічні саджанці мигдалю потрібно вкоротити на висоту 50-70 см, формуючи зону кронування. З відрослих за рік пагонів, залишають найміцніші, але і їх трошки вкорочуємо. Так ми змусимо мигдаль кущитися. За 3-4 роки можна сформувати крону бажаної форми.

Догляд за мигдалем

Ґрунт під час усього періоду зростання треба регулярно рихлити на невелику глибину.  Навесні вносимо азотовмісні добрива для кращого розвитку, але не пізніше червня. Якщо це робити пізніше – сформується велька кількість маленьких зелених гілочок, які не встигнуть окрепнути до зими та загинуть під час морозів. Пізньої осені слід внести добрива – органіку (перегній, компост, пташиний послід) або мінеральні калійні та фосфорні солі. Детальніше про сорти мигдалю декоративного ТУТ    

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X