Вирішили купити павловнію?

pavlovnia_doglad

Якщо ви вирішили купити павловнію, то повинні чітко розуміти, що саме ви купуєте. Адже звичайна павловнія і сучасні гібриди павловнії значно відрізняються. Отже, поки основна інформація, що поєднує ці різновиди.

Вирощування павловнії

Павловнія – рослина з високим ступенем адаптивності. У дикій природі вона росте в гірських місцевостях, але оптимальна висота над рівнем моря для культивування досягає 700-800 м. Головною вимогою для успішного вирощування є вологий та теплий клімат. У нас ви часто зустрінете дорослі дерева павловнії у південних містах України. Там для вирощування найсприятливіші умови.

Освітлення і місце посадки павловнії

Будь-який вид павловнії повинен розташовуватися на сонячному місці. Оптимальна температура в літньо-осінній період  + 24-33°С. Молоденька павловнія може витримати пориви вітру лише до 7-8 м/с, але не більше. Тому, після посадки на постійне місце (але не раніше, ніж саджанцю виповниться один рік) обов’язково зробити підв’язку (врахуйте це перед тим як купити павловнію). Пам’ятайте, особливо вразливі до сильних поривів вітру молоді дерева, стовбур яких не достатньо здерев’янів. По можливості, посадки павловнії формуйте на тихих, захищених ділянках.

Павловнія фото
Павловнія

Посадка павловнії

Пересадку павловнія переносить добре. У дощову погоду і з певною обережністю її можна пересаджувати навіть всю першу половину літа аж до початку серпня. Саджанець достатньо швидко приживається на новому місці. Перед посадкою ґрунт слід окультурити хоча б на штик лопати, а краще на два. Посадкову яму готують глибиною 50-60см і діаметром 60-80см. З розрахунку, що коренева павловнії є досить потужною. Оптимальним складом ґрунтового субстрату є суміш дернової землі, перегною та піску у співвідношенні частин 1:2:2.

Догляд павловнії

Павловнія потребує регулярного поливу, не зважаючи на заявлену посухостійкість. Особливо, у перші три роки життя. Полив повинен проводитися раз на 10 днів по 10 літрів під кожне деревце. Більш доросла рослина вимагає полив кожні два тижні по 15-20 літрів. Якщо періодично йдуть дощі, полив краще зменшити, адже надмірне заливання теж може зашкодити та знизити імунітет деревця. Адамове дерево схильне до грибкових захворювань і не стійке до таких шкідників, як щитівка та попелиці. Щоб уникнути грибкових захворювань, потрібно давати поверхневому шару ґрунту підсихати, або періодично поливати біофунгіцидом, який допоможе запобігти появі грибка. Якщо проблему виявили вже на вражених листках (плями) потрібно обробити насадження фунгіцидами комплексної дії з періодичністю у 10 днів. На молодих деревах вражені листки бажано обірвати. Від шкідників допоможе захиститися рясне обприскування інсектицидами павловнії весною та на початку літа.

Підживлення павловнії

До добрив адамове дерево не вибагливе, але як і багато інших рослин відгукується на підгодівлю розведеним курячим послідом або замоченим у воді торфом. Їх можна вносити як восени, так і навесні. Також рослина дуже любить біогумус. Добрива бажано вносити у добре зволожену землю.

Обрізка павловнії

Обрізка для павловнії не обов’язкова, адже саме його гілляста крона робить це дерево більш привабливим. Якщо ви плануєте формувати крону – можете робити це спокійно. Павловнія добре переносить будь-які види обрізок.

Детально про види павловнії ви зможете прочитати у наступній статті https://floreya.com.ua/2020/08/12/vydy-pavlovniyi-abo-adamovogo-dereva/ 

Цікава інформація для бізнесу https://kurkul.com/blog/489-pavlovniya-yakiy-pributok-hovayut-v-sobi-tsi-visoki-dereva

One thought on “Вирішили купити павловнію?

  1. Pingback: Види павловнії або адамового дерева - Флорея

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X