Види павловнії або адамового дерева

pavlovnia_sort

Павловнія – це дерево м’якої породи (інші назви: адамове дерево, дерево принцеса, дерево фенікс), дерево з найбільшою швидкістю росту в світі. В оптимальних умовах вирощування за 5 років може досягати 20 метрової висоти і використовуватися як промислова сировина. Перед покупкою обов’язково ознайомтеся з корисними порадами щодо вирощування, а також які види павловнії або адамового дерева існують на ринку, щоб не бути розчарованим та отримати бажаний результат! Обов’язково зважайте на зимостійкість!

Павловнія Шан-Тонг (Гібрид)

Зона 6 (-23,5 ° до -18 ° C)

Павловнія Шань Тун – це гібрид між видами П. Войлочна (P. Tomentosa) і П. Фортунай (P. Fortunei). При схрещуванні пов’язували такі якості як  холодостійкість і темп зростання, характеризується прямим зростанням стебла і вузькою формою крони дерева. Можуть вирощуватися  як в більш прохолодних регіонах України, а також в більш теплих регіонах південної Європи. Через їх вузької крони більшу кількість дерев може бути розміщено на гектар. Павловнія Шан Тонг в даний час є найкращим видом для інвестування в промислові деревні насадження, а також плантацій біомаси. Добре відомі в Європі сорти під маркою  “Nordmax 21” і “Royal treeme” також являються гібридами між видами П. Войлочна (P. Tomentosa) і П. Фортунай (P. Fortunei).

Павловнія повстяна P. tomentosa

Кліматична зона 6 (-23,5 ° bis -18 ° C)

Є найбільш стійким до холоду і міцний видом павловнії. Культивується в Європі протягом 150 років, як декоративне дерево і росте повільніше в порівнянні з павлонія Шан-Тонг і P. Elongata. Вони можуть бути вирощені на енергетичних плантацій, (але більш за все рекомендується використання P. Shan Tong або P. Elongata).

Павловнія подовжена P. elongata

Кліматична зона 7 (-17,5 ° до -12,5 °)

Павловнія подовжена є швидкозростаючим видом з пряморостучим стовбуром і середньо-розлогою короною. Вона підходить для вирощування в найтепліших районах Центральної Європи – таких як – Італія, Іспанія і т.д. Через швидке зростання, павловнія подовжена підходить також для вирощування енергетичних плантацій.

Павловнія Форчун P.fortunei

Кліматична зона 8 (-12 ° до -6,5 ° C)

Павловнія Форчун є дуже теплолюбивим видом! павловнії з прямим зростанням стовбура і вузькою кроною. Культивується в теплих регіонах, таких, як південна частина Китаю, Південна Європа та Африка. Він забезпечує дуже високу якість деревини. У Європейські частині чистий вид павловнії Форчуна культивується не так часто на сьогоднішній день, замість нього перевагу віддають  гібриду селекції з павловнієї Шан Тонг.

Гібрид павлонії 9501

Кліматична зона 7 (-17,5 ° до -12,5 °)

Paulownia 9501 як і Шань Тонг “Royaltreeme” і “Nordmax 21” є гібридом між видами павловній tomentosa і fortunei. У своїй характеристиці є дуже схожа з павлонія Шан Тонг.

Павловнія Катальполистова P. catalpifolia

Кліматична зона 7 (-17,5 ° до -12,5 °)

Даний вид павловнії зростає набагато повільніше. Товщиною приросту почнеться лише з 4 го року. Приріст тільки на 1-2 см на рік, що призводить до утворення вузьких річних кілець. Завдяки цій властивості він є високоцінною деревиною та використовується майже виключно як фанера. У порівнянні з швидкозростаючою деревини павлонії продажна ціна її майже в три рази вище. Тут вам доведеться рахуватися з обрізанням, яке потрібно проводити не менше 20 років. Може добре зростати в кліматично оптимальних і прохолодних місцях. Чим більше П. катальполистовій необхідно часу для росту, тим вужчі річні кільця будуть з’являтися і тим вищою буде вартість дерева буде.

Вид Paulownia Clone in Vitro 112®

Кліматична зона 6 (від -25 / -27 до +45 С)

Це штучно виведене і клонована дерево, яке здатне виживати і розвиватися в екстремальних умовах. Зареєстровано в 2007 році в Інституті Видів Рослин (офіційний орган ЄС). Пля промислового вирощування в Україні саджанці можна придбати на офіційному сайті компанії-експортера http://paulowniagroup.com.ua/

One thought on “Види павловнії або адамового дерева

  1. Pingback: Вирішили купити павловнію? - Флорея

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X