Вирощування гортензії

gortenzia_vyroshchuvannya_doglad

Якщо ви обрали саджанці гортензії в інтернет-магазині Флорея, перед посадкою прочитайте цю інформацію.

Опис

Вирощування гортензії – справа не складна і надзвичайно приємна. Вона радує нас пишними суцвіттями аж до морозів. Посадку будь-якого сорту гортензії можна проводити ранньою весною, або восени. В холодному кліматі бажана весняна посадка саджанців, щоб вони встигли добре вкоренити і легше перенести суворі умови першої (після пересадки) зимівлі. Місце для висадки потрібно вибрати заздалегідь: всі гортензії люблять кислий, добре зволожений ґрунт. Вони можуть рости як на сонці, так і у півтіні. Але якщо рослина посаджена на сонячному місці, то потребуватиме додаткової уваги – регулярного поливу. В лунку розміром приблизно 30х30х30 см вносять спеціальні мінеральні та органічні добрива, додають пісок, добре перемішують з дерновою землею, підсипаючи трохи торфу. У молодого саджанця трохи вкорочують корінці. Кореневу шийку в жодному разі не можна заглиблювати! Посаджений кущик добре поливають, мульчують прикореневу зону перегноєм або торфом. При посадці навесні потрібно також вкоротити однорічні пагони на 3-4 бруньки. Зазвичай вирощують гортензії висаджуючи поодиноко. Якщо є бажання висадити групою або рядком, потрібно, щоб відстань між рослинами була не менше 1 м.

Підживлення

Мінеральні добрива необхідно вносити в міру. Гортензія вдячно відгукується на таке піклування, але часто буває, що надто об’ємні суцвіття ламають або гнуть гілки куща. З органічних добрив традиційно використовують перегній або розведену гноївку.

Полив

Кислотність води для поливу рекомендовано не вище 5,6 рН. Гортензія дуже любить вологу. Їй не можна дозволяти пересихати. Після поливу бажано провести розпушування міжрядь глибиною 5-10 см.

Обрізка

Кущі обрізають навесні, коли набрякли бруньки. Для успішної зимівлі молоді пагони підрізають до 3-4 бруньок. Якщо є досвід або бажання поекспериментувати, шляхом формувальної обрізки протягом 4-5 років можна отримати цікавий варіант – штамбове деревце. Старі кущі періодично оновлюють обрізанням пагонів під корінь. А в першій рік квіти бажано обірвати – це допоможе направити усі сили на ріст коренів та рясно цвісти в наступному році.

Гортензія крупнолистова садова

Зміна забарвлення квіток

Крупнолистові та нові сорти гортензій можуть змінювати свій колір. Інколи виробники хитрують та додають в ґрунт різні спеціальні барвники. Ви можете самостійно спробувати змінити колі гортензії, яка росте у вас тривалий час. Якщо ви хочете отримати синій колір гортензії, то 2 рази на тиждень при поливі використовуйте кристалики алюмінію або сульфат алюмінію. Якщо в садових магазинах придбати не зможете – достатньо близько біля кореня встромити в землю алюмінієвий провід. Для рожевого забарвлення гортензії використовують перманганат калію (марганцівку). На зміну забарвлення гортензії може вплинути навіть полив настоєм торфу (це ще й додаткове добриво).

Гортензія крупнолистова

Укриття на зиму

При укритті гортензії на зиму, ви зберігаєте квіткові бруньки, які закладаються на гілках рослин (лише у видів, що цвітуть на торішніх пагонах). Тоді гортензія рано зацвіте. При вкриванні гортензії потрібно виключити підпрівання. Укриття повинно бути постійно сухим. Докладно про гортензію розповість експерт Ігор Білевич на своєму каналі https://www.youtube.com/watch?v=3WrHL2xDXRU

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X