Барбарис Тунберга: як посадити?

Такий чагарник, як барбарис досить поширений в природі. Він зустрічається як на лісових галявинах, просіках і узліссях, а також у парках та скверах міст, на присадибних ділянках. Пов’язано це не тільки з його унікальними декоративними характеристиками, але і з лікувальними властивостями, які знайшли широке застосування серед приватних дачників. Якщо ви вирішили купити барбарис та прикрасити свою ділянку таким корисним і декоративним чагарником, необхідно вибрати для цього відповідний час і місце, де барбарис буде себе почувати найбільш комфортно. Барбарис відноситься до сімейства барбарисових і являє собою вид деревоподібного чагарнику. Листя цієї рослини невелике, просте, а в деяких видів -щільне, ніби шкірясте. Шипи, які знаходяться на гілках барбарису, являють собою трансформовані листочки. Це допомагає робити ефективними навіть невисокі живі огорожі з цих рослин. Під час цвітіння барбарису декоративного, він випромінює запашний аромат, а плоди, в залежності від виду рослини, можуть мати різну форму і розмір. Більшість рослин даного сімейства ближче до осені набувають яскравого червонуватого відтінку, але не усі).

Де ж посадити барбарис, щоб він радував вас проягом усього року?

Місце має бути добре освітлюється. Пов’язано це з тим, що ця рослина відноситься до досить світлолюбивих. Перебуваючи в тіні, він також буде розвиватися і рости, але листя його згодом стане тьмяним і непривабливим. Підготувати ґрунт під посадку барбарису дуже легко. Для потрібно досить глибоко перекопати землю, позбутися усіх бур’янів, коренів інших рослин і удобрити грунт. До кислотності ґрунту барабарис не вибагливий. Для підживлення можна використовувати органічні добрива, вапно, калійну сіль. Все залежить від того, якого типу у вас ґрунт. При висаджуванні саджанців кущів навесні необхідно стежити за тим, щоб коренева система рослини не контактувала безпосередньо з добривом. Це може викликати опік кореневої системи, і рослина буде хворіти, а може і зовсім зів’янути. Для того щоб висадити готовий зміцнілий саджанець барбарису, необхідно викопати лунку глибиною 10 – 15 см, помістити туди саджанець і розрівняти коріння.Важливо рясно полити рослину і акуратно присипати лунку ґрунтом, злегка ущільнюючи руками. Перші плоди з’являться на чагарнику лише через 2 – 3 роки.

Догляд

Барбарис декоративний догляду особливого не вимагає. Безпосередньо сама турбота про рослину включає його своєчасний полив, підживлення, захист від шкідників і інші заходи по його росту і розвитку. Барбарис декоративний – це рослина, яка не терпить перезволоження ґрунту і достатньо засухостійка. Регулярного поливу вимагають лише молоді його саджанці до того часу, поки не зміцніють. Після цього, за відсутності опадів, полив чагарнику можна скоротити до 1 разу на тиждень. Також рекомендується систематична прополка між чагарниками, а також обережне розпушення землі навколо них. Підгодовувати рослину барбарису декоративного краще починати через рік після його висадки у відкритий ґрунт. Робити це можна за допомогою комплексних добрив універсального типу. У разі бідності ґрунту можна виробляти підгодівлю спеціальними засобами, які можна придбати у відповідних магазинах. Найбільше потребує систематичної підгодівлі жива огорожа з барбарису. Її потрібно удобрювати як мінімум 2 рази на рік.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X