Тюльпани: сорти та догляд

tulpany vyroshchyvannya

Опис

Тюльпани зацвітають зазвичай в кінці квітня або на початку червня, в умовах різкого потепління можуть прикрасити садову ділянку ще раніше. Вони добре знайомі більшості садівників, радують невибагливим характером і різноманітністю сортів. Якщо знати, коли садити цибулини тюльпанів, як доглядати за рослиною і зберігати посадковий матеріал, то проблем з розведенням і вирощуванням цих чудових квітів не буде. Всю потрібну інформацію ви отримаєте й нашій статті “Тюльпани: сорти та догляд”. Тюльпан вирізняється короткочасним періодом вегетації. Як тільки тюльпан відцвіте, листя засихає і настає час спокою, коли материнська цибулина буде зайнята формуванням нової квітки. Проте квітучі тюльпани здатні створити в саду неповторну палітру фарб. Тим більше, сортів досить багато. Залежно від форми суцвіть і часу цвітіння їх прийнято ділити на декілька груп. Практично першими з’являться бутони простих та шикарних махрових ранньоквітучих тюльпанів. Червоні сорти Електра і Кулер Кардинал, ніжний Мурільйо – вони ідеально підійдуть для вигонки. Представники групи Тріумф вирізняються світлою облямівкою на однотонних пелюстках великих келихоподібних суцвіть. Вони досить високі, цвітіння починається з другої половини травня. Характерний представник – Авіатор.

Сорти тюльпанів

Популярний Ділленбург з теракотовими пелюстками відноситься до групи Брідеровских тюльпанів, які радують цвітінням в травні-червні. Приблизно в цей же час зацвітають менделевскі сорти, наприклад, рожевий Грейс. Ближче до червня розпускаються махрові сорти з пізніми термінами цвітіння: насичено-жовтий з цятками красень-тюльпан Ніцца, кремовий Маунт Текома і ефектний сорт Симфонія, чорний з чудовим фіолетовим відливом.
Дарвінівська група дивує вражаючим різноманіттям кольорів і форм. До 20 днів на ділянці будуть красуватися шикарні суцвіття, що нагадують чашу, келих або кулю. Це фіолетовий тюльпан Деметер, малиновий Аристократ, білосніжний Ivory Floradale, червоний Корнефорос, сонячний Голден Харвест. Дуже незвичайні квітки у групи попугайні тюльпанів, пелюстки порізані, наприклад, як у ніжно-рожевого сорти Фантазія.
Сорти дарвінівських тюльпанів
Дарвінівська група (оранжевий – Daydream; білий – Ivory Floradale; рожевий – Hatsuzakura; червоний – Armani
Лілієквіткові тюльпани названі так завдяки схожості з лілією. У всіх представників завужені загострені пелюстки. Чудово виглядають помаранчеві екземпляри сорту Алладін із золотистою облямівкою на пелюстках, блідо-рожеві бутони Марієтти, рожеві суцвіття Балади.

Вирощування тюльпанів – терміни і вимоги

Рослину можна розмножувати і насінням, але частіше за все використовують традиційний метод – дочірні цибулини. Важливо правильно вибрати місце, підготувати грунт і визначити, коли краще садити цибулини тюльпанів. Ділянка повинна бути рівною, добре освітлюватися, бажано, щоб був захист від різких вітрів і залягання грунтових вод нижче 60 сантиметрів, інакше цибулини будуть мокнути і підгнивати. Варто звертати увагу на попередників. Ними можуть бути практично будь-які овочеві та квіткові рослини. Однак тюльпани не рекомендується садити там, де раніше росли цибулинні, а також пасльонові, вони можуть передавати вірусні захворювання. Знадобиться багатий перегноєм грунт, злегка лужний або нейтральний, але не кислий. У глинисту землю вносять річковий пісок або вапно.

Коли садити цибулини тюльпанів

Що стосується оптимального часу, слід орієнтуватися на сорт і клімат. Зазвичай тюльпани висаджують восени, так, щоб до настання холодів цибулина встигла вкоренитися. Це період з середини вересня і до початку жовтня. Першими необхідно посадити ранньоквітучі сорти, через 7-14 днів – пізкоквітучі. Обов’язково огляньте цибулини заздалегідь, вони повинні бути твердими, з чистою шкіркою, без цяток. Лунки глибиною 10-15 сантиметрів розміщують на аналогічній відстані, між рядами залишають близько 35 сантиметрів. Якщо цибулина велика, лунку роблять ще глибше. Як тільки почнуться заморозки, ділянку накривають перегноєм або листям, шаром в 30 сантиметрів. Перші паростки з’являться навесні, тоді бажано внести мінеральне добриво. Надалі підгодівлі потрібні ще двічі, через 14 днів і в період цвітіння. Тюльпан невибагливий, догляд полягатиме в зволоженні, прополюванні та розпушуванні ділянки. Коли насадження відцвітуть, поливати їх необхідно ще приблизно два тижні, в цей час будуть підростати молоді цибулини.

Особливості вирощування тюльпанів

Тюльпани доведеться викопувати щороку в липні. Посадковий матеріал кілька днів просушують на вулиці (обов’язково захистити від прямого сонця і дощу), очищають від ґрунту, сортують і складають на зберігання. Приблизно 21 день їх містять при температурі + 20 ° C, потім поступово знижують спочатку до + 15 ° C і + 12-9 ° C. При порушенні температурного режиму цибулини не загинуть, але можуть запізнитися з цвітінням.

Де розмістити тюльпани

У ландшафтному дизайні рослини зазвичай розміщують групами. Якщо купити лише кілька цибулин вподобаних сортів, квітник буде виглядати неакуратно, зате галявинки одного відтінку дозволять оформити дуже ефектні композиції. Можна створити монохромну клумбу.

5 thoughts on “Тюльпани: сорти та догляд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X