Як посадити півонії та доглядати за ними?

Як посадити півонії та доглядати за ними?

Опис Як посадити півонії та доглядати за ними? Нижче ви дізнаєтеся про усі тонкощі догляду за ними. Півонії – улюблені садові квіти, і це не дивно. Пишне і яскраве цвітіння триває зазвичай два-три тижні, але у різних сортів настає в різний час. Тому цвітіння добре підібраній колекції може тривати до трьох місяців. Починаючи з перших чисел травня і закінчуючи останньою декадою липня ваш сад буде наповнений яскравими фарбами і дивним ароматом. На зиму листя цих квітів повністю відмирають і підлягають обрізці, коріння прекрасно зимує під снігом. Єдине, чого вони не люблять, так це сезонного вимокання та свіжої органіки. І те й інше може привести до загибелі квітки. Ці садові квіти розрізняються за кольором, розміром і формою квітки, можуть бути простими і махровими. Вони володіють багатим спектром ароматів, в більшості сильно вираженим і надзвичайно приємним. Листя квіток ажурні, орнаментальні, декоративні вже ранньою весною: ще в порожньому саду, до цвітіння, вони виділяються червоними і фіолетовими відтінками. Їх привабливість зберігається і влітку, після цвітіння обрізані кущі прекрасно тримають форму. А восени з настанням холодів листя півоній знову набувають червонуваті, бронзові і фіолетові відтінки. Останнім часом фаворитом заслужено стали деревовидні півонії. Умови їх культивування дещо відрізняються від тримання в саду трав’янистих різновидів. Колекцію деревовидних півоній необхідно розміщувати на злегка затінених в полуденний час і добре захищена від вітру ділянках, так як їх зимостійкість і загальна стійкість на продуваються місцях помітно знижується. З даних квіток ще добре виходять арабески.

Вирощування Існує думка, що при правильній агротехніці і подальшому догляді, півонії можуть рости на одному місці більше 20 років, при цьому щороку обдаровуючи дачну ділянку своїм чудовим цвітінням. Це дає нам стимул створити для квітів хороші умови і забезпечити їм гідний догляд. Фахівці рекомендують висаджувати трав’янисті півонії на сонячних місцях, так як дані рослини дуже світлолюбні, але, можливо і вирощування в півтіні. Будьте уважні при виборі місця, так як кількість сонця регулює цвітіння і його щедрість. Бажано визначати місце для посадки півоній в декількох метрах від дерев або чагарників, так як їм потрібна повна свобода, а ось недолік вологи або поживних речовин, за рахунок розвитку рядом інших великих рослин, може позначитися на зростанні і цвітінні. Також піонарій повинен бути добре захищений від вітрів і різких протягів.

Ґрунт

Піонарій може бути розташований практично на будь-якому ґрунті, але більшу перевагу віддає суглинкам, чистим і окультуреним. Не переносять рослини тільки заболочені і занадто сирі ґрунти. Звернути увагу слід і на рівень ґрунтових вод, який повинен бути на відстані не менше 50-70 см від поверхні ґрунту. Якщо ж ближче, то півонії можна висаджувати на штучно підвищених грядках, або ж влаштовувати навколо піонарію спеціальні дренажні канави. Ігнорування подібних фактів і дій веде до загнивання кореневої системи і загибелі рослин.

Посадка

Схема посадки півоній дуже проста, а самі роботи не заберуть в вас багато часу і сил, але слід провести ретельну підготовку перед посадкою півоній, так як від цього залежить зростання рослини, його розвиток, цвітіння і тривалість життя. Отже, в першу чергу, готуємо ями під посадку. Зробити це слід за місяць-півтора до висадки, щоб земля всередині добре осіла. Ями копаються на відстані 80-100 см один від одного, глибиною 60-70 см, діаметром 55-70 см. Правильна схема посадки допоможе не тільки самим рослинам в розвитку, але і господареві півоній в догляді за квітами. Тепер, коли ями готові, необхідно внести в них спеціальну суміш – компост, торф і перепрілий гній з домішками 150 г сульфату калію, 350 г кісткового борошна і 170-200 г суперфосфату, якщо ґрунти глинисті, можна додати 140-170 г гашеного вапна (подрібненого). Весь потрібний склад перемішується з верхнім шаром землі, знятим заздалегідь, і утрамбовується. В результаті, ви повинні отримати приблизно половину ями поживної суміші, яка і послужить запасом потрібної кількості поживних речовин на майбутнє.   Найкращим часом для посадки вважається період з середини серпня і до кінця вересня. Якщо посадити півонії в даний час, то зимових холодів рослина встигне прижитися і розвинути кореневу систему, а це дуже важливо. Далі, підготовлений посадковий матеріал висаджують в заздалегідь викопані за схемою ями, і регулюють глибину посадки. Потрібно помістити посадковий матеріал в ґрунт так, щоб бруньки відновлення йшли в ґрунт не більше ніж на 3-4 см, за умови вирощування на суглинках, і не більше ніж на 5-6 см на пісковиках.

Догляд за піонами

Якщо перед посадкою ями і ґрунт в них були підготовлені вірно, то перші два роки ваш піонарій не потребує підгодівлі і може відмінно розвиватися за рахунок добрив, внесених заздалегідь. Те, що найбільш потрібно в даний період – це своєчасне розпушування ґрунту, полив і прополка. Розпушування проводиться дуже дбайливо, щоб не пошкодити кущ. Глибина розпушування – не більше 5-7 см, відстань від куща – 20 см, загальна смуга розпушування по діаметру – близько 15 см. Розпушування бажано проводити після поливу або дощу, це виключить утворення кірки і створить навколо рослини аераційний шар. Важливий також своєчасний і систематичний полив, приблизно раз на тиждень, по 20 літрів води на кожен дорослий кущ. Особливо важливий полив на початку літа, в період активного росту рослини і бутонізації. Уважно стежте за підсиханням ґрунту навколо кущів під час літньої спеки, за рахунок високого випаровування вологи може знадобитися і додатковий полив. Якщо полив відбувається в канавки, застосувати можна ту ж тимчасову схему, якщо ж полив з лійки, то він можливий і щодня. Намагайтеся і вчасно видаляти бур’яни в піонарії, що позитивно позначається не тільки на зовнішньому вигляді рослин, а й на їх розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X