Як виростити з насіння лаванду в домашніх умовах?

лаванда з насіння
Як виростити з насіння лаванду самостійно в домашніх умовах? Давайте поступово розглянемо дане питання, щоб уникнути помилок та розчарувань.

Сорти лаванди

У природі існує близько 30 різновидів лаванди, що поділяються на безліч сортів. Відрізняються вони не лише формою і висотою куща, а й забарвленням квітів. Деякі види призначені для посадки виключно у відкритий ґрунт, а деякі – лише для вирощування у горщиках. Родина лаванди – середземноморські райони Франції та Іспанії. У наших же широтах може рости тільки один вид лаванди – вузьколиста. Середня тривалість життя рослини в природних умовах – близько 10 років.

Особливою популярністю користуються такі сорти: Alba (білий), Grosso (лілово-фіолетовий, який має великі квіти),

Sawyers (світло-ліловий), ArabianNight (синій, темно-фіолетовий) і RichardGray (компактний темно-ліловий).

Якщо вам хочеться спробувати виростити новий сорт лаванди і отримати певну кількість саджанців, економлячи кошти, то оптимальний варіант – виростити лаванду з насіння самостійно в домашніх умовах. На практиці насіннєве розмноження лаванди не дуже складне, але тривале. Під час висадки насіння потрібно бути готовими, що цвітіння доведеться чекати близько одного-двох років, оскільки в перші сезони рослина буде віддавати всі сили нарощування кореневої системи. Якщо ви наважилися – ось вам покроковий опис в допомогу.

Умови:

Насіння потрібно стратифікувати – для цього їх витримують в холодному місці протягом 45 днів. Можна засипати посівний матеріал чистим річковим піском, загорнути в міцний кульок і зберігати на нижній полиці холодильника. Загартовування холодом забезпечує дружні сходи, адже створює відчуття природних умов розвитку для рослин.

Грунт:

Рівень кислотності і структура ґрунту – ще один момент, до якого лаванда є дуже чутливою. Для лаванди використовують універсальні пухкі субстрати для розсади. Перед посівом ґрунт не втрамбовують. Після посіву накривають шаром ґрунту змішаного з піском висотою 3-5 мм. Якщо немає можливості купити готовий субстрат – підготувати ґрунт можна самостійно – 3 частини листяної землі, частина піску і дві частини перегною. Вапнування ґрунту дозволяє створити оптимальні умови для лаванди. Не бажано використовувати глинисті ґрунти- схожість буде мінімальною.

Зволоження:

Періодичне зволоження з пульверизатора допомагає уникнути забивання ґрунту. Вода повинна бути кімнатної температури. Лаванда дуже чутлива до найменшого пересихання. Ємність накрити плівкою та поставити у тепле місце. Якщо насіння якісне, перші сходи з’являться через 20 днів, а інколи через 30-40 днів. Сіянці у віці 2-3 тижні пікірують для дорощування в більш просторий ящик, а потім розсаджують в окремі горщики. В подальшому ваше завдання – підтримувати два важливих фактори, від який залежить розвиток рослини:
  • яскраве освітлення;
  • кімнатна температура може коливатися від 16 до 22°С
Ось і все) Тепер ви знаєте, як виростити з насіння лаванду самостійно в домашніх умовах.

Р. S. Ще додам:

Ви можете зібрати насіння і самостійно з перецвівших суцвіть.

Насіння лаванди вузьколистної довго зберігається. Його зовсім не обов’язково використовувати відразу зі свіжого збору, навіть через 5 років з’являться дружні сходи при дотриманні всіх правил агротехніки. Але одна єдина умова – зберігати насіння у герметичних контейнерах або пакетах без зайвого доступу кисню.

Якщо експериментувати складно або немає можливості – тоді просто обирайте рослини з нашого каталогу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X