Гортензія волотиста – популярні сорти

Серед численних декоративних рослин, що прикрашають наші дачні ділянки, особливо виділяється гортензія волотиста (мітловидна). Широку популярність цей чудовий чагарник придбав завдяки своєму неймовірно красивому і тривалому цвітінню.
Додають ажіотажу навколо цієї красуні невтомні зусилля селекціонерів, що вражають нашу уяву все новими і новими сортами. Тому якщо ви до сих пір перебуваєте в розгубленості і не знаєте, на якому виді зупинити свій вибір, пропоную провести конкурс краси і визначити найкращий сорт волотистої гортензії.

Сорт “Vanille Fraise”

 

гортензія_доглядСеред величезного сортового різноманіття цієї культури заслужено претендує на звання «Міс Чарівність» волотиста гортензія ‘Vanille Fraise’. Цей сорт привертає до себе увагу шикарними вершково-рожевими квітковими гронами, від яких просто неможливо відвести очей. Щільні ширококонічні суцвіття часом досягають довжини 30 см. Задерев’янілим гілкам куща гортензії дуже важко тримати величезні китиці – ось чому рослина стає плакучою, схиляючись під вагою своєї неземної краси.

Принадність квіток цієї гортензії в тому, що на початку цвітіння, що припадає на середину літа, вони пофарбовані в ніжний кремово-білий відтінок. А пізніше починають поступово змінювати своє забарвлення на рожеві тони. Причому палітра фарб змінюється від основи суцвіття до його верхівки, завдяки чому рослина набуває неперевершеного казкового вигляду.

Восени цей кущ повністю змінюється – замість білих китиць на ньому тепер красуються розкішні малинові шапки. Крона сягає 1,5-2 м у висоту і до 1,5 м в діаметрі. Сорт вирізняється високою морозостійкістю і чудово зимує без додаткового укриття в середній смузі і в північно-західних регіонах України. Добре розвивається на сонячному місці, але в півтіні формує більші суцвіття.

 

Сорт “Grandiflora”

Поглядаючи від ‘Vanille Fraise’ до незрівнянною ‘Grandiflora’, хочеться віддати пальму першості вже їй. Адже цей сорт не менше ефектний в період свого цвітіння, що припадає на другу половину літа і частина осені. Чагарник з широко розкидистою кроною досягає висоти більше 2 м і виділяється дуже великими щільними суцвіттями, завдяки яким він стає центром загальної уваги.
gortenzia-grandiflora
Конусоподібні квіткові шапки цієї гортензії розквітаючи, мають світло-зелений відтінок, а потім стають білосніжними. До кінця літа їх пелюстки починають рожевіти і в кінцевому підсумку фарбуються в насичений темно-рожевий колір. Цей сорт стійко переносить зниження температури до -25 ° С, тому прекрасно приживеться в садах усієї території України та інших регіонах середньої смуги.

Обрати гортензію для своєї ділянки ви зможете у нашому каталозі 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X