Фотінія – окраса саду

Фотінія (Photinia) – група невеликих дерев і чагарників в сімействі рожевих. Більшість дерев досягають зрілої висоти близько 5 м. Рослини включають як вічнозелені, так і листопадні види, і у них глянцеві зелене листя в формі списа, часто з зубчастими краями. Листя має червонуватий колір, коли з’являється навесні, листопадні сорти показують блискучі осінні кольори. Фотинія цвіте навесні з щільними гронами ефектних білих квітів. До осені квіти змінюються червоними плодами у формі яблук, які служать джерелом їжі для багатьох видів птахів.

Догляд за фотинією

Фотінія – витривала рослина, що не вимагає особливого догляду,

Але, як і у більшості рослин, можна досягти набагато кращих результатів, якщо дотримуватися кількох дуже простих порад по вирощуванню і догляду за цією рослиною.

Фотинія

Вибір місця для фотинії.

Посадіть молоді рослини фотінії на відстані 60-100 см один від одного. Найкраще фотінія зростає на сонячному місці, хоча може терпіти трохи легкого затінку. Молоді пагони можуть бути пошкоджені холодом, посушливими вітрами і заморозками, якщо їх посадити у відкритій частині саду. Якщо сад знаходиться в тіні, постарайтеся забезпечити хороший рух повітря тому, що піддається грибковим захворюванням, якщо навколо надто багато вологи.


Полив фотінії.

Після того, як рослина вкоренилася, вона досить стійке до посухи, але тільки висаджені рослинки вимагають регулярного поливу протягом перших двох років, поки у них розвинеться здорова і велика коренева система.


Грунтові умови.

Фотінія добре росте на більшості садових грунтів, якщо вони добре дреновані, але ідеальним є суглинок. Фотінії навряд чи виживуть в заболоченій місцевосці або дуже важкому глинистому ґрунті. У той час як деякі види Photinia погано реагують на крейдяний грунт, інші будуть терпіти будь-які нормальні кислотні, нейтральні або лужні умови.


Підживлення

Зазвичай чагарники фотінії не вимагають підживлення, але якщо вони страждають від надмірного і раптового падіння листя або явно погано себе почувають, то підживлення може дати поштовх до нового здорового росту. Якщо вирощується в контейнері – після шести-восьми тижнів в новому горщику потребуватиме щомісячного підживлення збалансованим добривом з мікроелементами: в садових центрах тепер доступні спеціальні склади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X