Осінь 2019. Поради садівнику.

Догляд за садом восени

Восени для кожного садівника знайдеться чимало роботи. Чому варто приділити більше уваги, щоб усі рослини без втрат пережили зиму?

Догляд за садом в осінній період, дуже клопітка робота, що складається із певних етапів, які потрібно провести вчасно і по певних правилах.

Якщо на деревах та під ними залишилися плоди, рекомендуємо прибрати їх.

Особливим є догляд за деревами та кущами восени. Окрім детального огляду дерев, видаленні небажаних гілок, обов’язкова обробка протигрибковими препаратами, а також побілка стовбурів з додаванням мідного купоросу, що вбереже дерево від шкідників, які прилаштувалися в щілинах на зимівлю. Також забезпечить захист від сонячних опіків, які трапляються в сонячні дні, коли присутній щільний сніговий покрив.

У листопаді необхідно зібрати та спалити усі непотрібні гілки, опале листя, суху траву. У цей проміжок часу також рекомендуємо перекопати ґрунт навколо дерев. При перекопуванні рослини можна підгодувати шляхом внесення суперфосфату (100 г. під дерево), калійних і азотних добрив (50 г. під дерево).

Обрізка плодових дерев восени

Восени в саду проводять санітарну обрізку дерев і кущів. ЇЇ суть полягає у видаленні з дерев усіх слабких та перехресних пагонів, а пошкоджених гілок. Така процедура дає можливість убезпечити рослини від різноманітних збудників хвороб.

Плодові дерева, такі як: яблуні, груші, сливи найкраще обрізати саме восени, після збору плодів. Варто закінчити з процесом обрізання до початку заморозків. У листопаді вже не варто турбувати рослини: для цього вже досить холодно.

Для того, аби зробити все правильно, уважно огляньте дерева, переконайтеся, що гілки кожного ростуть правильно і не створюють перешкод один одному. Все, що на вашу думку заважатиме, потрібно негайно видалити. За допомогою секатора можна сформувати крону дерева (зрізає гілки діаметром до 26 мм) і сучкоріза (зрізає гілки діаметром до 40 мм).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X